|
|
|
Perjantai 30.07.2010 07:18 |
|
|
| Jokohan prinssi William kosii Kateaan |
|
Englantilaisten mielestä kyllä, ja se tapahtuu ensi vuonna. Vuonna 2009 prinssi William kosii kaunista Kateaan erittäin todennäköisesti. Vedonlyöjien kertoimet ovat 11/8.
Viime syyskuussa hovista kerrottiin, että kestää ainakin 18 kuukautta ennen kuin William ja Kate voivat mennä kihloihin. Jos näin on, se siirtäisi kihlauksen kylläkin vuoden 2010 puolelle.
Kuninkaalliseen etikettiin perehtyneet kertovat, että vuonna 2003 yliopistossa tavannut pariskunta ei pysty aloittamaan yhteistä taivaltaan ilman, että asiasta on juteltu ensin joidenkin kuninkaalliseen perheen kuuluvien henkilöiden kanssa. Asiasta pitää myös ilmoittaa virallisesti hallitukselle ja pääministerille. Vasta tämän jälkeen Williamilla on ”oikeus” polvistua ja pyytää Katea naimisiin kanssaan.
|
|
|
|
|